POJEZ a vydej se za dobrým jídlem a pitím!

V kraji letos vznikl speciální program na podporu gastroturistiky. Projekt Pojez propojil osvědčené gastroslužby v regionu a turisty láká na zážitky spojené s dobrým jídlem a pitím. Součástí Pojezu jsou festivaly, workshopy. V plánu je i aplikace, díky které si zájemci budou moci snadno vyhledat podniky ve svém okolí. Do programu se mohou zapojit restaurace, kavárny, lokální farmy i obchody s potravinami v celém regionu.

Datový zdroj 3_300x.png

Celoročně bude Pojez organizovat spoustu akcí.  Pro veřejnost budou velmi zajímavé gastrofestivaly s kulturním přesahem a programem. Všichni, kterým se myšlenka Pojezu líbí a chtějí být jeho součástí, se mohou hlásit na pojez@pojez.cz.

 

Zatím je do Pojezu zapojeno devět podniků: Cokafe, Etáž, Fully Belly, Řeznictví u Bobra, Chilliman, Jednoduše, Maido, Mutant fast Food, Pochutnej si Bistro.

pojez fest 5.JPG

Pilotní Pojez fest  v Dolních Vítkovicích

Stovky návštěvníků dorazily na pilotní Pojez fest do ostravských Dolních Vítkovic. Čekala je například broučí gastronomie, soutěž v pojídání papriček i koncert zpěvačky Debbi. Další gastrofestivaly nabité dobrým jídlem, pitím i zábavou čekají na své fanoušky v srpnu a září.

 

pojez fest .JPG

Termíny  dalších Pojez festů:

 

13.8. 2022   POJEZ FEST KARLOVA STUDÁNKA

3.9. 2022     POJEZ FEST OSTRAVICE