top of page
  • klarakohutova

Nová cyklostezka kolem Slezské Harty

Turistická sezóna na Slezské Hartě začíná. Kromě atraktivních plaveb elektrolodí je okolí přehrady čím dál zajímavější i pro cyklisty. Díky novým dvěma úsekům má cyklostezka už 11 kilometrů.


Díky dokončení dvou chybějících úseků spojujících zátoku v Razové a v Leskovci nad Moravicí nabízí Slezská Harta jedenáctikilometrovou krásnou asfaltovou cyklostezku. Je atraktivní svou blízkostí k vodní hladině, při projížďce tak cyklisti můžou obdivovat malebné zátoky, výhledy na jesenický hřeben s Pradědem a okolní sopky. V létě mají příležitost najít osvěžení ve vodě a odpočinek na malých plážičkách.

Cyklostezka se bude budovat i dále tak, aby se po ní dala v budoucnu objet Slezská Harta celá.

Kromě cykloturistiky je pro výletníky velkým lákadlem plavba po hladině Slezské Harty. Tu křižují dvě výletní lodě. Stylová replika staré dřevěné plachetnice Santa Maria nabízí zážitek deseti pasažérům. Druhá, modernější elektroloď HARTA má kapacitu 45 výletníků. Její spodní paluba je bezbariérová a horní pak vyhlídková. Loď je poháněná ekologicky, bateriemi a doplňkově také solárními panely. Plavební lístky na obě lodě je možné rezervovat na webu mikroregionu Slezská Harta. V květnu lodě vyplouvají o víkendech, od června je pak možnost plavby každý den. Zájemci si také mohou lodě pronajmout.

bottom of page