top of page
  • danielpustelnik

Výzva osobností se šíří internetem

Marketingová kampaň "Máme světový kraj" vznikla jako odpověď na covidovou krizi a utlumení turistického ruchu. Součástí kampaně byla výzva na sociálních sítích, ve které osobnosti spojené s krajem představovali postupně svá nejoblíbenější alias světová místa v regionu.


Princip výzvy, která se na sociálních sítích šířila pod hashtahem #vyzvaMSK spočíval v tom, že se osobnosti navzájem nominovaly k natáčení videopozvánek. Výsledek? 17 osobností a patriotů, kteří zvou na svá nej místa v regionu.Výzvu odstartoval hejtman Moravskoslezského kraje, Ivo Vondrák. Ten zve na Kozmické ptačí louky, unikátní rezervaci kousek od Ostravy.Zpěvák Mirai pochází z Frýdku-Místku. Jeho pozvánka směřuje k nedaleké přehradě Olešná. Počasí na natáčení sice nevyšlo, ale Mirai si s tím poradil po svém.
Třetím v pořadí je další zpěvák z Moravskoslezského kraje. David Stypka a jeho pozvánka na oblíbená zákoutí ve Frýdku-Místku.

Zdaleka to nevypadalo jako klasický letní den. Režisér Vladimír Skórka se vypravil na mlhou zahalené Pustevny v Beskydech.


Pozvánka Moniky Žídkové trhala rekordy. Na zámku v Kravařích dokonce po zveřejnění pozvánky sympatické moderátorky a bývalé miss zaznamenali vyšší návštěvnost.

Od první chvíle jsme věděli, že natáčet se Zdeňkem Chlopčíkem bude super. Showman a porotce soutěže StarDance je doma v Beskydech.

S Miroslavem Karasem jsme natáčeli jen pár dní po jeho příjezdu do Ostravy, kde nově šéfuje České televizi. Natáčet s takovým televizním matadorem byl zážitek sám o sobě!Pavel Tuleja je rektorem Slezské univerzity. Návštěvníky zve do Arboreta Nový Dvůr u Opavy.
Bývalý průmyslový areál Dolních Vítkovic je bezpochyby největším turistickým tahákem. Své o tom ví Petr Koudela, ředitel areálu.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana, rád relaxuje u přehrady Slezská Harta, které se přezdívá jesenické moře.Moderátorka České televize, Iva Kubanková, nás vzala jeden krásný letní den na výlet do Beskyd. Cíl? Vrchol Javorový! Iva nominovala Davida Moravce, rodáka z Opavy. Hokejista a olympijský vítěz sportovního duchu nezapře...
Hokej v Třinci - to je pojem! A co dělají Oceláři, pokud zrovna netrénují? Třeba si vyšlápnou na vrch Javorový.


Ewa Farná nám kývla na poslední chvíli, s tím, že ještě ten večer máme být na Mostě Přátelství v Českém Těšíně. Chtělo to pár organizačních rozhodnutí, protože taková nabídka se prostě neodmítá. :)Ve výzvě nechybí ani Richard Krajčo. Z jeho kývnutí na spolupráci máme obrovskou radost. Věnoval nám celé odpoledne a výsledek? Nám připadá božský, nemyslíte?

Jarek Nohavica pozval návštěvníky na věž Bolt Tower v Dolních Vítkovicích. Známý písničkář nám i zanotoval.


Grand finále #vyzvaMSK patří Třem tygrům. Skupinka ostravských komediantů (ne)překvapila, když si pozvánku udělala tak trochu po svém. 😊


bottom of page