Audioprůvodci jsou tady !

Turisté mohou vyzkoušet nové audioprůvodce vybraných památek kraje.

Naskenujete si níže uvedený QR kód a poslechněte si zajímavosti o památkách našeho regionu. Projděte se po Pustevnách, zavítejte do Pavilonu evoluce ostravské ZOO, obdivujte díla v Galerii výtvarného umění v Ostravě nebo se vydejte na projížďku parním vlakem na Osoblažsku. Nejen tam si můžete díky nové aplikaci poslechnout zajímavosti a projít si turistická místa pěkně krok za krokem.

Aplikace vznikla díky projektu Hravé pohraničí, které ukazuje proslulá i méně známá místa v Česku a Polsku. Ať už zastáváte názor, že s našimi sousedy nás toho hodně spojuje, nebo že jsme naopak v lecčems rozdílní, jedno máme určitě společné. Je to Slezsko. Hravé pohraničí stírá hranice a ukazuje pamětihodnosti, krásy přírody i industriální zajímavosti na české i polské straně. Stáhněte si do chytrého telefonu aplikaci TourStories, najděte sekci Hravé pohraničí a poslechněte si zajímavosti 10 turistických míst na české straně hranic. Pro android stahujte zde, pro iphone je aplikace k dispozic zde