Ceny cestovního ruchu jsou rozdány. Kdo se raduje z vítězství?

Které místo v v Moravskoslezském kraji je nejromantičtější? Kde jsou perfektně připraveni na rodiny s dětmi či kdo se stal osobností cestovního ruchu? Tyto otázky již mají své odpovědi. Karty jsou rozdány, soutěž zná své výherce.

První ročník soutěže Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019 má své vítěze. V pěti kategoriích se o titul ucházely atraktivity i osobnosti z oblasti cestovního ruchu. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v pátek 28. února v Trojhalí Karolina.

Držitelem titulu Osobnost cestovního ruchu se stal Lumír Plac, dlouholetý ředitel Hornického muzea Landek Park. Na druhém místě se umístil Jiří Nakládal, předseda spolku Na Bílé, následovaný kastelánkou raduňského zámku Markétou Kouřilovou.

V kategorii nejlepší počin cestovního ruchu bodovala Stezka Valaška na Pustevnách. První místo si vybojovala i přes tvrdou konkurenci dalších projektů, které v minulém roce v regionu vznikly. Z druhého místa se těší expozice o textilnictví v Rýmařově a třetí pozice patří rozhledně Šibenice, která v červnu 2019 vyrostla ve Stěbořicích na Opavsku.

O osobnosti a počinu rozhodli odborníci z oblasti cestovního ruchu, které jsme z pozice organizátora soutěže oslovili. Ocenění si kromě nich převzali další tři vítězové, které pro změnu volila široká veřejnost. V kategorii nejromantičtější místo zvítězil poutní vrch Cvilín v Krnově, nejmilejším zařízením pro rodiny s dětmi se stal Resort Kopřivná v Malé Morávce a Dolní Vítkovice zabodovaly v kategorii nejoblíbenější atraktivita Moravskoslezského kraje roku 2019. Přehled vítězů včetně stříbrných a bronzových příček přinášíme pod článkem.

Vítězové si převzali ocenění 28. února během slavnostního galavečera. Z rukou organizátorů získali kromě certifikátu také originální ocenění vyrobené ve Fajne dílně, první veřejné řemeslné dílně v Ostravě, květinu, kterou vázali studenti Střední zahradnické školy v Ostravě či balíček s mediálním plněním, který jim zajistí prostor v partnerských médiích a na sociálních sítích pořadatelské společnosti Moravian-Silesian Tourism.

Hlasování o výjimečných projektech cestovního ruchu a osobnostech, které turismus v Moravskoslezském kraji rozvíjí, probíhalo jeden měsíc, od 13. 1. – 13. 2. 2020 prostřednictvím internetového hlasování na webu www.cenycr.cz. Se soutěží se plánuje pokračovat i v následujících letech, avšak s úpravami, například co se týká pojmenování jednotlivých kategorií.

Více o soutěži na www.cenycr.cz.

Kdo se umístil na stupni vítězů?

Kategorie I – Osobnost cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019

1. místo: Lumír Plac, ředitel Hornického muzea Landek Park

2. místo: Jiří Nakládal, předseda Spolku Bílá v Beskydech a majitel NA BÍLÉ | BESKYDY

3. místo: Markéta Kouřilová, kastelánka státního zámku Raduň

Kategorie II – Nejlepší počin cestovního ruchu roku 2019 v Moravskoslezském kraji

1. místo: Stezka Valaška, Pustevny – cenu převzala marketingová ředitelka Stezky Valaška paní Simona Cimmer

2. místo: Expozice textilní výroby Hedva Český Brokát, Rýmařov

3. místo: Rozhledna Šibenice, Stěbořice

Kategorie III – Nejromantičtější místo v Moravskoslezském kraji

1. místo: Poutní vrch Cvilín, Krnov – cenu převzala Markéta Mintálová z krnovského turistického centra a Miroslav Přikryl z Biskupství ostravsko-opavského

2. místo: Obora Hukvaldy, Hukvaldy

3. místo: Uhlířský vrch, Bruntál

Kategorie IV – Nejmilejší zařízení pro rodiny s dětmi v Moravskoslezském kraji

1. místo: Resort Kopřivná, Malá Morávka – pro cenu si z Kopřivné přišli majitel resortu Karel Ležatka a marketingová ředitelka Veronika Černá

2. místo: Jarošův statek, Studénka

3. místo: Skalka family park, Vřesina

Kategorie V – Nejoblíbenější atraktivita v Moravskoslezském kraji

1. místo: Dolní Vítkovice, Ostrava – cenu od krajské delegetace převzali Jan Světlík, autor projektu DOV, a ředitel DOV Petr Koudela

2. místo: Zoo Ostrava, Ostrava

3. místo: Osoblažská úzkokolejka, Osoblaha