Dolní Vítkovice dotahují pražské turistické topky

Dolní Vítkovice jsou čtvrtým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku. V první patnáctce figuruje také ostravská zoo. Statistiky návštěvnosti národních turistických cílů za rok 2018 dnes zveřejnila agentura CzechTourism.

Dolní Vítkovice jsou s téměř 1,4 miliony Dolní Vítkovice jsou s téměř 1,4 miliony návštěvníky nejnavštěvovanějším mimopražským cílem. Oblíbený industriální areál společně s Hornickým muzeem Landek park drží také prvenství ve sdružených cílech.

Druhým nejoblíbenějším místem v Moravskoslezském kraji je ostravská zoo. S 537 tis. návštěvníky obsadila dvanácté místo v českém žebříčku. Po Praze a Zlíně je také třetí nejnavštěvovanější českou zoo. Bronzová příčka v kraji patří hornickému muzeu Landek Park. 36. nejnavštěvovanější místo v Česku v roce 2018 navštívilo téměř 300 tis. návštěvníků. Čtvrté místo náleží DinoParku v Doubravě, kam vloni přijelo 152 tisíc lidí. Pětici uzavírá Slezskoostravský hrad se 114 tis. turisty.

Třetice nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku náleží Praze. Na prvním místě je Pražský hrad s 2,5 mil. návštěvníky následovaný Lanovou dráhou na Petřín (2 mil. návštěv), stupeň vítězů uzavírá pražská zoo s 1,4 mil. turisty.

TOP 10 turistických cílů v MSK v tis., dle agentury CzechTourism:

  1. Dolní Vítkovice – 1356,8
  2. Zoologická zahrada Ostrava – 537
  3. Landek Park – 298,7
  4. DinoPark Ostrava – 152,1
  5. Slezskoostravký hrad – 114
  6. Centrum Černá louka – 102
  7. Technické muzeum Tatra – 89,2
  8. Galerie výtvarného umění v Ostravě – 88,4
  9. Štramberská Trúba – 65,7
  10. Hrad Sovinec – 60

Report návštěvnosti – CzechTourism

Výsledky cestovního ruchu v MS kraji, 2018