Lidé mohou zvolit nej atraktivity kraje

Moravskoslezský kraj chce i v tomto roce vyzdvihnout to nejlepší z turistické nabídky. Čtvrtý ročník cen cestovního ruchu představí výjimečná místa a ocení práci těch, kteří turismus rozvíjí. Ocenění mohou získat například opravená nádraží na Osoblažsku, cyklostezka Poodřím nebo oblíbené hotely v kraji. O vítězích budou rozhodovat odborníci i veřejnost.

Když se lidí ze zbytku republiky zeptáte, co by je v Moravskoslezském kraji zajímalo, jedním dechem vyjmenují ostravskou ZOO, Dolní Vítkovice, Hukvaldy a třeba Lysou Horu nebo Praděd. Jistě, tato místa stojí za návštěvu a pro náš cestovní ruch jsou nesmírně důležitá. Můžeme ale nabídnout i další perly, které si zaslouží pozornost a rozhodně stojí za návštěvu. Naše soutěž Ceny cestovního ruchu právě na taková místa upozorňuje, letos mají šanci na výhru například cyklostezka Poodřím, geopark Krajina břidlice nebo nedávno otevřené Muzeum trojmezí v Jablunkově,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška s tím, že součástí soutěže je i ocenění osobností, které cestovních ruch u nás nějakým způsobem významně podporují.

​Ve čtvrtém ročníku ankety se bude rozhodovat v pěti kategoriích: Osobnost cestovního ruchu, Nejlepší počin cestovního ruchu, Nejoblíbenější ubytovací zařízení, Designový či architektonický skvost a Nejoblíbenější cyklotrasa, cyklotraily nebo běžecká trasa. „Soutěží Ceny Cestovního ruchu Severní Moravy 2022 chceme zviditelnit kvalitní projekty a turisticky zajímavá místa. Chceme tak nejen podpořit zájem turistů o náš kraj, ale i motivovat ty, kteří v cestovním ruchu pracují, aby své služby neustále zlepšovali,“ uvedl Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu, která soutěž ve spolupráci s Moravskoslezským krajem pořádá.

Lidé mohou hlasovat ode dneška na stránkách Cen cestovního ruchu Severní Moravy 2022.O vítězích tří kategorií bude rozhodovat veřejnost. Lidé mohou vybrat nejoblíbenější ubytovací zařízení, designový či architektonický skvost a nejoblíbenější cyklotrasu, cyklotraily nebo běžeckou trasu. Svého favorita mohou určit z pěti nominovaných v každé kategorii,“ řekl Petr Koudela s tím, že v kategoriích osobnost a nejlepší počin cestovního ruchu hlasuje pouze odborná veřejnost, tedy lidé pracující v turismu, kteří se orientují v místních poměrech. Na průběh soutěže dohlíží odborná komise složena ze zástupců krajského úřadu Moravskoslezského kraje a Moravian-Silesian Tourism.

V minulém roce získalo ocenění v soutěži například Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice, Prales Mionší nebo Štramberk. Hlasování končí 28. února a výsledky ankety letošního ročníku budou zveřejněny v sobotu 4. března.

Finalisté Cen cestovního ruchu Severní Moravy 2022

Osobnost cestovního ruchu

Josef Holík, zakladatel škol AHOL

Josef Hein, majitel HEIPARK Tošovice

Josef Pleskot, architekt

Patrik Schramm, starosta Budišova nad Budišovkou

Jiřina Kábrtová, odborný pracovník a dřívější dlouholetá ředitelka Ostravského muzea

Nejlepší počin cestovního ruchu

Nově zrekonstruovaná nádraží na Osoblažsku

Národní geopark Krajina břidlice

Knížecí dům v Jablunkově – Muzeum trojmezí

Nové pavilony v ZOO Ostrava

POHO vlak, vlakem pohornickou krajinou

Nejoblíbenější ubytovací zařízení

Hotel Cvilín

Retro Hotel Garage

Hotel Miura

Penzion Jurášek

Hotel Holzberg

Designový či architektonický skvost

Mlýn Vodníka Slámy

Mezi plůtky

Opevnění Šance

Kavárna Kovárna

Multifunkční budova v Trojanovicích – Turistické informační centrum Trojanovice

Nejoblíbenější cyklostezka, cyklotraily či běžecká trasa

Cyklostezka Moravice

Jesenická magistrála 7

Bike Park Kopřivná

Cyklostezka Poodřím

Cyklostezka Olza – Olše