Severní Morava má největší golfový resort v republice.

Víte, že destinace Severní Morava se může nově pyšnit největším golfovým resortem v republice? Dnes se slavnostně otevřela největší golfová destinace v tuzemsku – 55 HOLES Golf Destination, která vznikla propojením dvou golfových resortů Prosper Golf Resortu Čeladná a Golf & Ski Resortu Ostravice.

Vyznavači tradiční hry na greenu si mohou zahrát na třech 18 jamkových mistrovských hřištích. K dispozici jsou jim dvě restaurace, tři hotely, dvě konferenční haly pro pořádání společenských akcí a konferencí či wellness.

„V kontextu nabídky České republiky pro golfisty jde o jedinečné spojení krásné přírody, kulturních památek a dalších možností trávení volného času. Zkrátka do Česka, a to třeba přímo na Severní Moravu, může přijet celá rodina společně a každý si najde to své. Otevření nové destinace posouvá dovolenou s golfem na další úroveň. Jedinečná golfová destinace 55 Holes Golf Destination je unikátní nejenom rozlohou, ale i službami, nedotknutou přírodou Beskyd a množstvím zajímavostí v těsném okolí, od tradiční kultury v Rožnově pod Radhoštěm až po moderní tvář Ostravy s technickými unikáty,“ uvádí ředitelka odboru produkt managementu, České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Veronika Janečková.

Jedním z cílů 55 Holes Golf Destination je zvýšení atraktivity Moravskoslezského kraje nejen pro české golfové hráče a turisty, ale také oslovení zahraniční klientely a zvýšení povědomí o v regionu na zahraničních trzích. V tom napomáhá velmi dobrá spolupráce s Moravskoslezským krajem, Destinací Severní Morava a CzechTourismem.

„Golf je jedním ze stěžejních pilířů cestovního ruchu v našem kraji. Rozhodně vítáme, že se region bude pyšnit největší golfovou destinací v České republice. Propojení golfových areálů je důležitým počinem v cestovním ruchu, který pomůže zlepšit image naší turistické destinace Severní Morava. Věřím, že tato významná investice v oblasti golfové infrastruktury k nám přiláká ještě více návštěvníků a posílí nejen naši pozici na mapě golfových destinací, ale i povědomí o destinaci Severní Morava jako o skvělé dovolenkové oblasti s bohatou sítí služeb a kvalitním zázemím pro volnočasové aktivity,“ doplňuje jednatel společnosti Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela.

„Máme velkou radost, že po mnoha letech můžeme využít tu jedinečnost situace, kdy tak blízce sousedí dva z nejvýznamnějších golfových resortů v České republice. Jejich spojením do společných produktů a služeb tak může vzniknout skutečně nejvýznamnější golfová destinace u nás. Skvělé je, že díky naší posile, španělskému trenérovi Gonzálo Sanchezovi, od samého počátku s mezinárodním přesahem. Novinek je o to více, že Prosper Golf Čeladná prošel rozsáhlou rekonstrukcí a je připraven na novou sezónu v lepší kondici, a to nejen technicky, ale i co do služeb, které nabízí golfistům i jiným hostům,“ říká General Manager Prosper Golf Resortu Čeladná Jan Kastner.

Více informací najdete zde.