Sezónní autobusová linka propojí celé Jeseníky

Letos budou Jeseníky pro turisty opět dopravně dostupnější. Cestující se díky speciální autobusové lince pohodlně a bez přestupu dostanou z Ostravy, Opavy nebo Bruntálu až na Červenohorské sedlo a zpět.

Linka, která propojí moravskoslezskou i olomouckou část Jeseníků, vyjede poprvé tuto neděli.

Jedná se o přímé spojení z Ostravy přes Opavu, Bruntál, Malou Morávku a Červenohorské sedlo až do Koutů nad Desnou. Autobus bude jezdit o víkendech a o svátcích až do 10. září. Přepravovat bude i kola, kapacita cyklovleku bude 7 kol.

Stejně jako v loňském roce provoz linky finančně podpořila olomoucká i moravskoslezská centrála cestovního ruchu. „Je skvělé, že se nám podařilo propojit oba kouty těchto krásných hor. Lidé budou moci například nechat auto na parkovišti v moravskoslezské části Jeseníků, vydat se na hřebenovou túru do olomoucké části a pak se autobusem dostanou pohodlně zpět k vozu,“ řekl jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela s tím, že z mnoha zastávek tohoto spoje lze naplánovat pěkný výlet. „Lidé se mohou napojit na různé turistické trasy nebo cyklistické stezky. Zároveň autobus zastavuje i v Karlově Studánce, kde v srpnu budeme ve spolupráci s krajem pořádat Pojez fest. Zájemci se tak budou moci na akci dostat pohodlně autobusem a nemusí složitě řešit parkování u lázeňské obce.“

Více informací o lince mezi Ostravou a Červenohorským sedlem najdete na stránkách IDOS.