U turistů bodují Dolní Vítkovice

Ostravské Dolní Vítkovice jsou opět nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Moravskoslezském kraji za uplynulý rok. Uvádějí to statistiky Czech Tourismu, podle kterých jsou Dolní Vítkovice zároveň pátým nejvyhledávanějšími místem v tuzemsku. Druhým nejnavštěvovanějším místem v kraji zůstává ostravská zoo a na třetím místě se umístila Lysá hora.

Velmi mě těší, že se náš krásný region může pyšnit úspěšným rozvojem cestovního ruchu, což potvrzují i statistiky návštěvnosti. Počet ubytovaných turistů v Moravskoslezském kraji překročil v minulém roce významnou hranici jednoho milionu. A troufám si říci, že stoupající trend je důsledkem atraktivních přírodních a kulturních památek, zajímavých turistických cílů, ale také aktivních snah hejtmanství o podporu cestovního ruchu. Neustále se snažíme inovovat a rozšiřovat turistickou nabídku,“ řekla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Šárka Šimoňáková s tím, že nejvíce lidí zavítalo v loňském roce do Dolních Vítkovic. „Tento industriální skvost si v roce 2023 udržel stejnou návštěvnost jako v předchozím roce, dorazilo tady skoro 892 tisíc návštěvníků. Areálem ve skutečnosti projde ještě více turistů než se eviduje, protože mnoho jich v Dolních Vítkovicích tráví volný čas ve zdejších podnicích nebo procházkami. Velmi oblíbeným místem u turistů zůstává i  ZOO Ostrava, kam v uplynulém roce zavítalo skoro 613 tisíc návštěvníků. Tady návštěvnost oproti předchozímu roku vzrostla o 1 procento. Třetí příčku obsadila Lysá hora, královnu moravskoslezských Beskyd zdolalo 320 tisíc turistů a návštěvnost tady stoupla o 47 procent, “ doplnila náměstkyně hejtmana Šárka Šimoňáková.