U turistů nejvíce bodují Dolní Vítkovice

Nejvyhledávanějším turistickým cílem v Moravskoslezském kraji byly podle statistik Czech Tourismu v loňském roce opět ostravské Dolní Vítkovice. Druhým nejnavštěvovanějším místem zůstává ostravská zoo a na třetím místě se umístila Stezka Valaška v Beskydech.

„Žijeme v nádherném a pestrém regionu. My, kteří Moravskoslezský kraj známe, to víme dlouho. Moc mě těší, že krásy destinace Severní Morava objevuje v posledních letech stále více turistů z celé republiky i ze zahraničí. Svědčí o tom i rostoucí čísla návštěvnosti jednotlivých turistických cílů. Máme nádherné technické i historické památky, přírodní krásy a neustále pracujeme na zlepšení podmínek pro turisty, aby se k nám rádi vraceli,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška s tím, že nejvíce lidí zavítalo v loňském roce do Dolních Vítkovic. „V roce 2022 tady přišlo skoro 892 tisíc návštěvníků, což je o 44 procent více než v předchozím roce. Navíc víme, že unikátním industriálním areálem ve skutečnosti projde ještě více turistů než se eviduje, protože mnoho jich v Dolních Vítkovicích tráví volný čas ve zdejších podnicích nebo procházkami. Velkému zájmu turistů se těší i ZOO Ostrava, která hlásí za uplynulý rok skoro 607 tisíc návštěvníků. I tady návštěvnost vzrostla, o 31 procent,“ doplnil náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Více se dočtete zde.