V kraji se v 1. čtvrtletí ubytovalo přes 200 tisíc turistů

Celkem do kraje v prvním kvartále letošního roku zavítalo podle statistik 202 559 lidí.

Za první čtvrtletí tohoto roku se podle statistik ubytovalo v hromadných ubytovacích zařízeních kraje celkem 202 559 lidí, což je asi o 30 000 návštěvníků více než za stejné období minulého roku. Je to ovšem zhruba o 2 a půl procenta méně hostů než za stejné období před nástupem pandemie — tedy v prvním kvartále roku 2019.

„Moc mě těší, že turisté mají náš krásný region stále více v oblibě a že čísla návštěvnosti postupně rostou. Potvrzují to i statistiky minulého roku, kdy se v kraji ubytovalo celkem 993 183 lidí. To je více než ve dvou předchozích letech a postupně se blížíme i číslu z roku 2019, kdy do hromadných ubytovacích zařízení kraje dorazilo přes milion hostů,“ uvedl jednatel krajské centrály cestovního ruchu Petr Koudela.

Nejnavštěvovanější turistickou oblastí byly tradičně Beskydy, zavítalo tam přes 55 tisíc návštěvníků, v těsném závěsu je pak oblast Ostrava, kde se ubytovalo přes 54 tisíc hostů.