top of page

MÉDIA

Tiskové zprávy

08 /11 /2023

Do kraje zavítal rekordní počet turistů

Nárůst počtu návštěvníků v regionu potvrzují nové statistiky. Nejvíce turistů zavítalo ve 3. čtvrtletí letošního roku do turistické oblasti Beskydy.. 

 Číst dále.

08 /08/2023

Kraj hlásí rekordní počet turistů

Statistiky hlásí nárůst počtu turistů v regionu. Čísla za letošní druhý kvartál dokonce předčila návštěvnost za stejné období roku 2019. Nejvíce návštěvníků zavítalo ve druhém čtvrtletí letošního roku do turistické oblasti Beskydy 

 Číst dále.

30 /05/2023

U turistů nejvíce bodují Dolní Vítkovice 

Nejvyhledávanějším turistickým cílem v Moravskoslezském kraji byly  podle statistik Czech Tourismu v loňském roce opět ostravské Dolní Vítkovice. Druhým nejnavštěvovanějším místem zůstává ostravská zoo a na třetím místě se umístila Stezka Valaška v Beskydech.

 Číst dále.

29 /04 /2023

Nová cyklostezka na Slezské Hartě

Turistická sezóna na Slezské Hartě začíná. Kromě atraktivních plaveb elektrolodí je okolí přehrady čím dál zajímavější i pro cyklisty. Díky novým dvěma úsekům má cyklostezka už 11 kilometrů.

 Číst dále.

04 /03 /2023

Ceny cestovního ruchu jsou rozdány

Na výjimečná místa, osobnosti i počiny v regionu každoročně upozorňují Ceny cestovního ruchu Severní Moravy. Ve čtvrtém ročníku soutěže uspěly v celkem pěti kategoriích například Bike Park Kopřivná, Národní geopark Krajina břidlice a ocenění získal významný architekt Josef Pleskot.

 Číst dále.

01 /02 /2023

Lidé mohou zvolit nej turistické atraktivity kraje

Moravskoslezský kraj chce i v tomto roce vyzdvihnout to nejlepší z turistické nabídky. Čtvrtý ročník cen cestovního ruchu představí výjimečná místa a ocení práci těch, kteří turismus rozvíjí.

 Číst dále.

24/06/2022

V regionu nejvíc táhnou turisty Dolní Vítkovice

Nejvyhledávanější lokalitou v Moravskoslezském kraji zůstávají ostravské Dolní Vítkovice. Na druhém místě v návštěvnosti je ostravská zoo následovaná Landek parkem. Překvapením ve výstupech CzechTourismu byl skokový nárůst zájmu o Slezskoostravský hrad, vloni jej oproti roku 2020 navštívil skoro dvojnásobek výletníků..

 Číst dále.

13/04/2022

Pojez. Novinka spojuje krajskou gastroscénu

 

 

V kraji vzniká speciální program na podporu gastroturistiky. Projekt Pojez propojí osvědčené gastroslužby v regionu a turisty bude lákat na zážitky spojené s dobrým jídlem a pitím. Součástí Pojezu budou festivaly, workshopy. V plánu je i aplikace, díky které si zájemci budou moci snadno vyhledat podniky ve svém okolí. Číst dále.

28/03/2022

Ráj pro cyklisty vytvoří z regionu nový cyklokoordinátor

 

 

Zlepšování podmínek pro výlety na kole bude mít v Moravskoslezském kraji v popisu práce nový krajský cyklokoordinátor. Jeho hlavními plány je vytvoření bezpečné cyklistické sítě napříč celým regionem a vznik takzvaných útulen. Rozvoj cykloturistiky pak i letos posílí dotační program, z krajského rozpočtu letos na podporu cyklostaveb půjde 15 milionů korun.Číst dále.

14/02/2022

Turismus se pomalu a jistě probírá k životu

Návštěvnost Moravskoslezského kraje nabrala ve 4. čtvrtletí minulého roku na obrátkách. V posledním kvartálu roku 2021 meziročně stoupla o 230 procent. Zvyšuje se také celková roční návštěvnost, v regionu se vloni
ubytovalo v hotelech a penzionech o 5 a půl procenta více hostů než v roce 2020. Návštěvnost ovšem stále není na číslech z doby před pandemií. 
Číst dále.

17/12/2021

O vánočních prázdninách budou na hory jezdit Tu-Busy

Během vánočních prázdnin, od 26. prosince do 2. ledna, budou Beskydy a Jeseníky brázdit speciální shuttle busy s názvem TU-BUSy. Umožní tak návštěvníkům a turistům pohodlný přesun na oblíbená místa moravskoslezských hor. Číst dále.

26/08/2021

Turismus v Moravskoslezském kraji se probouzí a hraje se o iPady

Cestovní ruch v Moravskoslezském kraji se po koronavirové pauze probouzí. Ve druhém čtvrtletí roku 2021 do regionu přijely bezmála 104 tisíce návštěvníků, což je o 64 procent více než ve stejném období předešlého roku. Nejvíce táhly Beskydy. Číst dále.

14/05/2021

Ceny cestovního ruchu za rok 2020 jsou vyhlášeny 

Ve druhém ročníku soutěže zabodovali v pěti kategoriích například Flascharův důl v Odrách, malebné lázeňské městečko Karlova Studánka, Šikmý kostel v Karviné nebo meandry řeky Odry. V soutěži rozhodovali odborníci i veřejnost. Číst dále.

18/01/2021

Cenu cestovního ruchu letos může získat zámek Nová Horka nebo halda Ema

Moravskoslezský kraj chce i v tomto roce ocenit to nejlepší z turistické nabídky. Ceny cestovního ruchu představí výjimečné atraktivity a ocení práci těch, kteří i přes drastická omezení své aktivity dotáhli do úspěšného konce. Číst dále.

12/11/2020

Letní turistické sezóně chyběly festivaly i zahraniční hosté

Letní turistická sezóna byla v kraji ve znamení nárůstu počtu českých turistů a výrazného úbytku návštěvníků z ciziny. Návštěvnost regionu v letní turistické sezóně meziročně klesla o 6 procent. V kraji se v období od července do září 2020 ubytovalo téměř 320 tisíc hostů. Číst dále.

24/08/2020

Stezka Valaška, Svět Techniky, Archeopark a další desítky atraktivit zdarma

Téměř šedesát turistických cílů Moravskoslezského kraje bude mít v září a říjnu volné vstupy. Zastupitelé budou tento návrh krajské rady schvalovat na začátku září. Kraj chce tímto způsobem prodloužit turistickou sezónu a nalákat do kraje návštěvníky. Na tento projekt půjde z krajské kasy přes 30 milionů korun. Číst dále.

05/06/2020

Cestovní ruch v kraji

nakopne výzva na

sociálních sítích

Máme světový kraj. To je název on-line kampaně, která má představit zajímavá „světová“ místa v regionu a nalákat do kraje návštěvníky. V rámci kampaně startuje i výzva na sociálních sítích, kterou dnes na svém facebookovém profilu spustil hejtman kraje Ivo Vondrák. Výzvu nastartují významné osobnosti z regionu. Číst dále.

13/05/2020

Cestovní ruch

dostal na frak

i v Moravskoslezském kraji

Kvůli koronaviru se po šesti letech ocitl cestovní ruch v regionu v červených číslech. Celkový počet návštěvníků, kteří letos přicestovali v prvním čtvrtletí, se meziročně snížil o 14 %. Moravskoslezský kraj proto připravuje projekty, jejichž hlavním cílem bude nalákat do regionu výletníky a oživit turismus. Číst dále.

31/03/2020

Cestovní ruch je na bodu mrazu, jeho rozjezd podpoří i kraj

Opatření zavedená kvůli koronaviru dopadají dramatickým způsobem také na cestovní ruch. Tato oblast má v krajské ekonomice důležitou roli, Moravskoslezský kraj chce proto opětovný rozjezd turismu podpořit. Kromě podpory podnikání, do které hráči z cestovního ruchu patří, kraj také připravuje kampaň, která bude do regionu lákat návštěvníky. Další pomoc regionálnímu cestovnímu ruchu by měla přijít od státu.

Číst dále.

28/02/2020

Cenu cestovního ruchu získal například Cvilín, Dolní Vítkovice a Stezka Valaška

První ročník soutěže Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019 má své vítěze. V pěti kategoriích se o titul ucházely atraktivity i osobnosti z oblasti cestovního ruchu. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v pátek 28. února v Trojhalí Karolina. Číst dále.

17/01/2020

Technotrasa přitahuje

turisty i sbírá

ocenění

Krajský projekt Technotrasa, který sdružuje třicítku technických atraktivit v Moravskoslezském kraji, získal první místo ve Velké ceně cestovního ruchu 2019/2020. Technotrasa zvítězila v kategorii nejlepší turistický produkt. Číst dále.

26/11/2019

V létě přijelo do Moravskoslezského

kraje více než 330 tisíc turistů

Čísla Českého statistického úřadu potvrzují, že léto patří k nejsilnější turistické sezóně v kraji. V třetím čtvrtletí do regionu přicestovalo 333 733 návštěvníků, kteří se ubytovali v hromadných ubytovacích zařízeních. Průměrně v kraji turisté strávili tři noci. Čtěte dále.

04/09/2019

V regionu se bude více točit, filmaři mohou kraj požádat o podporu

Moravskoslezský kraj podpoří filmaře, kteří si pro natáčení vyberou právě náš region. Na tvorbu dokumentů, filmů nebo seriálů kraj přerozdělí celkem 5 milionů korun. Tato podpora pro začínající i zavedené produkce má v kraji rozvíjet filmovou tvorbu, posílit cestovní ruch i zlepšit image kraje. Čtěte dále.

28/06/2019

Technotrasa je

bohatější, nabízí

30 atraktivit

Technotrasa představuje průmyslové dědictví Moravskoslezského kraje neotřele, se zážitkem. Se začátkem hlavní letní sezóny nabízí návštěvníkům regionu bohatší program, nově spojuje přes 30 technických zajímavostí. Čtěte dále.

20/05/2019

Návštěvnost kraje narostla i v 1. čtvrtletí

Moravskoslezský kraj přilákal turisty i v začátku tohoto roku. Celkový počet návštěvníků meziročně vzrostl o více než 3 %. Podle Českého statistického úřadu v prvním čtvrtletí do regionu přicestovalo 207 861 návštěvníků, kteří se ubytovali v hromadných ubytovacích zařízeních. Čtěte dále.

02/05/2019

Turisté do kraje přivezli

8 a půl miliardy

Návštěvnost Moravskoslezského kraje stále roste. Region se nárůstem turistů řadí mezi největší skokany v republice. V roce 2018 do kraje přijelo o 10 procent více hostů, než v roce minulém. Návštěvníci u nás utratili více než 8 a půl miliardy korun. Čtěte dále.

06 /09/2023

Letošní tour Pojez festů završí akce v Ostravici 

Poslední letošní Pojez fest se koná už tuto sobotu v Ostravici. Na krajský gastrofestival bude vypraven i zvláštní vlak. 

 Číst dále.

08 /06/2023

Sezónní linka propojí celé Jeseníky 

Letos budou Jeseníky pro turisty opět dopravně dostupnější. Cestující se díky speciální autobusové lince pohodlně a bez přestupu dostanou z Ostravy, Opavy nebo Bruntálu až na Červenohorské sedlo a zpět. 

 Číst dále.

10 /05/2023

Pojez fest se blíží

První gastrofestival letošní sezóny startuje už tuto sobotu v ostravských Dolních Vítkovicích. Pojez fest nabídne bohatý program, součástí kuchařských show budou i ochutnávky, návštěvníci se mohou těšit i na koncert, školu čepování piva, vyzkouší si upéct Štramberské uši nebo zhlédnou science show. Vstup na akci bude zdarma.

 Číst dále.

17 /03 /2023

Technotrasa zabodovala v prestižní celorepublikové soutěži

TECHNOTRASA je v rámci republiky nejlepším počinem v kategorii Turistický produkt. Rozhodli o tom odborníci v rámci soutěže Velká cena cestovního ruchu 2022/2023. Celorepubliková soutěž Hospodářské komory ČR zviditelňuje výjimečné projekty v oblasti cestovního ruchu a upozorňuje na atraktivní novinky.

 Číst dále.

09 /02 /2023

Pokračuje turistická krasojízda. Návštěvnost kraje stále  roste 

Statistici opět evidují rekordní nárůst počtu návštěvníků Moravskoslezského kraje. Nejvíce turistů zavítalo ve 4. čtvrtletí loňského roku do turistické oblasti Ostrava.

 Číst dále.

11 /11 /2022

Moravskoslezský kraj navštívil rekordní počet turistů

Statistiky hlásí nárůst počtu turistů v regionu. Nejvíce návštěvníků zavítalo ve 3. kvartále letošního roku do turistické oblasti Beskydy.

 Číst dále.

08/06/2022

Cyklobus propojí celé Jeseníky

Letos poprvé se budou moci cestující dostat cyklobusem z moravskoslezské části Jeseníků až na Červenohorské sedlo. Olomouckou a moravskoslezskou část oblíbené výletní lokality propojí přímé spojení. Lidé se tak pohodlně a bez přestupu dostanou na Červenohorské sedlo z Ostravy, Opavy nebo Krnova. Zároveň budou moci nechat auto na odstavném parkovišti, prochodit hory a autobusem se dostat zpět.

 Číst dále.

30/03/2022

Letecká linka mezi Ostravou a Varšavou opět v provozu

 

 

Ostravské letiště je opět letecky propojeno s Varšavou. Linka přinese napojení nejen s polským hlavním městem, ale díky návazným letům také s více než 80 destinacemi v Evropě, Severní Americe a Asii.Linku provozuje letecká společnosti LOT Polish Airlines 5x týdně

.Číst dále.

14/03/2022

Cenu cestovního ruchu získal prales Mionší, Muzeum nákladních automobilů Tatra i Štramberk

Na výjimečná místa, osobnosti i počiny v regionu každoročně upozorňují Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje. Ve třetím ročníku soutěže uspěly v celkem pěti kategoriích například Štramberk, turistická trasa v pralese Mionší nebo bramborové placky jako tradiční regionální pochoutka. Pro vítěze hlasovali odborníci i veřejnost.Číst dále

27/01/2022

Technotrasa je o kus větší a navíc evropská

Technotrasa přináší s novým rokem pořádnou nálož novinek. Zařadila se do Evropské cesty průmyslového dědictví ERIH, která je součástí Kulturní stezky Rady Evropy. Technotrasa se také rozrostla o čtyři nové zastávky, mezi kterými je například automobilka Hyundai v Nošovicích. Ta k propagaci Technotrasy zapůjčila jeden ze svých vozů. Číst dále.

23/09/2021

Moravskoslezský kraj představil ve Vídni to nejzajímavější z regionu

S tím nejkrásnějším a nejzajímavějším z Moravskoslezského kraje se mohli seznámit účastníci dvaadvacátého ročníku Svatováclavského posvícení ve Vídni. Akce, kterou každoročně pořádá Velvyslanectví České republiky u příležitosti svátku patrona české země sv. Václava, se těšila velkému zájmu hostů. Číst dále.

21/05/2021

Novinky v Technotrase

Projekt Technotrasa nabízí výletníkům novinky. Ke třem desítkám atraktivit se připojují další zážitky. Nový motivační program Technotrasa Card pak nabídne hezké dárky a slosování o hodnotné ceny.

Číst dále.

11/02/2021

Rok 2020:

Covidapokalypsa

cestovního ruchu

Po rekordním roce 2019, kdy do Moravskoslezského kraje přicestovalo poprvé v historii více než milion návštěvníků, nastal zlom. Po mnohaletém nárůstu přišel kvůli koronavirové krizi propad. V roce 2020 významně klesla návštěvnost kraje. Číst dále.

11/01/2021

Petr Koudela byl zvolen novým jednatelem společnosti MS Tourism

Společnost Moravian-Silesian Tourism s.r.o. bude mít nového jednatele. Tím se od 1. března 2021 stane Petr Koudela. Číst dále.

09/09/2020

Spolupráce s Žilinským krajem zviditelní řemesla v kraji 

Moravian-Silesian Tourism spolupracuje s partnery na Slovensku a upozorňuje na kvalitní řemeslníky v regionu. Číst dále.

10/08/2020

Moravskoslezský kraj přišel ve druhém čtvrtletí o tři čtvrtiny ubytovaných hostů

Pandemie koronaviru způsobila radikální úbytek hostů ubytovaných v hromadných ubytovacích zařízeních. Celkový počet návštěvníků, kteří do kraje přicestovali od letošního dubna do června, se meziročně snížil o 76 procent. Celorepublikový pokles návštěvnosti za stejné období je vyšší a dosahuje 83 procent. Číst dále.

05/06/2020

Atraktivity zdarma prodlouží turistickou sezónu v kraji do října

Několik desítek turistických atraktivit bude v Moravskoslezském kraji v září a říjnu zdarma. Umožní to nový dotační program, jehož cílem je nalákat do regionu turisty, prodloužit turistickou sezónu a tím oživit cestovní ruch, který v souvislosti s pandemií koronaviru ochromila vládní nařízení. Kraj na tento program vyčlenil 60 milionů korun.

Číst dále.

06/04/2020

Nový krajský web poradí podnikatelům, jak překlenout pandemii koronaviru

Podnikáte v Moravskoslezském kraji a museli jste kvůli koronavirové pandemii a mimořádným opatřením vlády omezit své ekonomické aktivity? Hrozí vám krach a život bez příjmů, na které jste byli zvyklí? Budete muset propouštět? Živnostníkům a dalším podnikatelům, kteří na tyto otázky odpoví kladně, nabízí pomoc nový krajský web rychla-rada.czČíst dále.

02/03/2020

Filmaři to

v kraji

roztočili

Hned dvě filmové produkce natáčely o víkendu v Moravskoslezském kraji. Kromě celovečerního filmu Lidi krve vzniká v kraji také krátký film Trofej, absolventský snímek FAMU, který podpořil Moravskoslezský kraj. Filmaři si ve spolupráci s Moravskoslezskou filmovou kanceláří vybrali hned několik lokací v regionu. Štáby se pohybovaly v Děhylově, na Čeladné, ale taky v Dolních Vítkovicích nebo u řeky Odry. Číst dále.

07/02/2020

Poprvé v historii navštívilo Moravskoslezský kraj přes milion turistů

Moravskoslezský kraj táhne – v roce 2019 sem přijelo přes milion návštěvníků. Poprvé v historii se v hromadných ubytovacích zařízeních regionu ubytovalo 1 013 461 hostů. 

Celkový počet turistů tak meziročně vzrostl o 2,8 procenta. Průměrně se u nás zdrželi 2,8 noci. Číst dále.

14/01/2020

Ceny cestovního ruchu ocení to nejlepší z turistické nabídky v regionu

Cestovní ruch v Moravskoslezském kraji má vlastní ocenění. Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019 představí výjimečné projekty cestovního ruchu a vyzdvihnou osobnosti, které turismus v Moravskoslezském kraji rozvíjí.  O vítězích rozhodne také veřejnost. Číst dále.

07/11/2019

Profesionálové z cestovního ruchu představí nejnovější trendy této oblasti

Druhý ročník konference s názvem „Produkty v cestovním ruchu – proč a jak na ně“ slibuje sdílení zkušeností a představení současných trendů v cestovním ruchu. Setkání profesionálů působících v turismu se uskuteční ve čtvrtek 21. listopadu v ostravském hotelu Quality. Čtěte dále.

08/08/2019

Návštěvnost Moravskoslezského kraje rostla i ve 2. čtvrtletí

Moravskoslezský kraj přilákal turisty i ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Celkový počet návštěvníků meziročně vzrostl o více než 5 %. Podle Českého statistického úřadu v druhém čtvrtletí do regionu přicestovalo 263 134 návštěvníků, kteří se ubytovali v hromadných ubytovacích zařízeních. Čtěte dále.

28/06/2019

Dolní Vítkovice jsou nejnavštěvovanějším mimopražským turistickým lákadlem

Dolní Vítkovice zůstávají na špici národních turistických cílů. Podle statistiky CzechTourismu byly v roce 2018 po třech pražských atraktivitách největším hitem v republice. Čtěte dále.

02/05/2019

Moravskoslezský kraj chce milion turistů už letos

Aby nalákal více turistů, navazuje Moravskoslezský kraj i letos na podporu cestovního ruchu. Hosty budou lákat technické památky začleněné do takzvané Technotrasy, pohodovější cyklovýlety na elektrokole, katamarán na Slezské Hartě, tradiční gastrofestival i další významné akce pro veřejnost. Čtěte dále.

Datový zdroj 3_300x.png
Kotva 1

Ke stažení

img.png

Fotografie a videa

balíček FOTEK a VIDEÍ je volně ke stažení pouze za podmínek, že budou využity výhradně k nekomerčním účelům a s řádným copywrightem, tedy s dodatkem, že: "Fotky a videa poskytla společnost Moravian-Silesian Tourism".

img.png

Logotypy ke stažení

na tomto odkaze si můžete stáhnout logotypy společnosti MSTOURISM, turistického portálu SEVERNÍ MORAVA, filmové kanceláře FILM OFFICE a projektu TECHNOTRASA ve všech potřebných formátech.

img.png

Brožury ke stažení

turistické brožury a mapy regionu najdete při kliknutí na tento odkaz

bottom of page