top of page
 • danielpustelnik

Dolní Vítkovice dotahují pražské turistické topky

Dolní Vítkovice jsou čtvrtým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku. V první patnáctce figuruje také ostravská zoo. Statistiky návštěvnosti národních turistických cílů za rok 2018 dnes zveřejnila agentura CzechTourism.

Dolní Vítkovice jsou s téměř 1,4 miliony návštěvníky nejnavštěvovanějším mimopražským cílem. Oblíbený industriální areál společně s Hornickým muzeem Landek park drží také prvenství ve sdružených cílech.


Druhým nejoblíbenějším místem v Moravskoslezském kraji je ostravská zoo. S 537 tis. návštěvníky obsadila dvanácté místo v českém žebříčku. Po Praze a Zlíně je také třetí nejnavštěvovanější českou zoo. Bronzová příčka v kraji patří hornickému muzeu Landek Park. 36. nejnavštěvovanější místo v Česku v roce 2018 navštívilo téměř 300 tis. návštěvníků. Čtvrté místo náleží DinoParku v Doubravě, kam vloni přijelo 152 tisíc lidí. Pětici uzavírá Slezskoostravský hrad se 114 tis. turisty.


Třetice nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku náleží Praze. Na prvním místě je Pražský hrad s 2,5 mil. návštěvníky následovaný Lanovou dráhou na Petřín (2 mil. návštěv), stupeň vítězů uzavírá pražská zoo s 1,4 mil. turisty.


TOP 10 turistických cílů v MSK v tis., dle agentury CzechTourism:

 1. Dolní Vítkovice - 1356,8

 2. Zoologická zahrada Ostrava - 537

 3. Landek Park - 298,7

 4. DinoPark Ostrava - 152,1

 5. Slezskoostravký hrad - 114

 6. Centrum Černá louka - 102

 7. Technické muzeum Tatra - 89,2

 8. Galerie výtvarného umění v Ostravě - 88,4

 9. Štramberská Trúba - 65,7

 10. Hrad Sovinec - 60


Report návštěvnosti - CzechTourism


Výsledky cestovního ruchu v MS kraji, 2018


bottom of page