Návštěvnost Moravskoslezského kraje rostla i ve 2. čtvrtletí

Moravskoslezský kraj přilákal turisty i ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Celkový počet návštěvníků meziročně vzrostl o více než 5 %. Podle Českého statistického úřadu v druhém čtvrtletí do regionu přicestovalo 263 134 návštěvníků, kteří se ubytovali v hromadných ubytovacích zařízeních.  

„Čísla návštěvnosti našeho regionu rostou s pravidelností. Jsem však příjemně překvapen, že v období od dubna do června se návštěvnost zvýšila tak rapidně. Oproti stejnému období roku 2018 o celých 5,42 %. Věřím, že tomuto číslu napomohla i krajská síť elektrokol či otevření stellplatzů, tedy speciálních stání pro karavany, na třech místech v regionu. Turismu jako takovému samozřejmě přispívá i příznivá ekonomická situace, kdy lidé chtějí a mohou cestovat,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a upřesnil, že oproti loňskému druhému čtvrtletí do kraje přicestovalo o 13 529 hostů více.

​Významně se zvýšil počet domácích hostů, kterých se v kraji ubytovalo celkem 204 920, tedy o 6,7 % více oproti stejnému období minulého roku. Meziroční nárůst byl zaznamenán také u zahraničních turistů, kterých přijelo o 1,3 % více (z 57 477 na 58 214 hostů).

​Přibylo i nocí, které turisté strávili v hromadných ubytovacích zařízeních. Od dubna do června to bylo 688 182 přenocování, tedy o 5 % více než v loňském druhém kvartálu. Průměrně návštěvníci v kraji zůstali 2,6 nocí.