Lenka Žlebková

generální ředitelka Kongresového centra Praha a.s., místopředsedkyně představenstva
Prague Convention Bureau, Manažer roku 2022 – vítězka v kategorii Služby.

„Změna je život” a “Co mě nezabije, to mě posílí” – to jsou motta Lenky, která se díky své dynamické životní strategii posunula z pokojské v americkém Chicagu do čela Kongresového centra Praha a představenstva Prague Convention Bureau. Po stáži v Paříži a trainee programu v Americe pracovala jako produktová manažerka v CzechTourism, obchodní a marketingová ředitelka v President Hotel Prague, nebo jako ředitelka a později jako členka a místopředsedkyně představenstva v Prague Convention Bureau. I s jejím přispěním se podařilo posunout Prahu na žebříčku světových destinací dle ICCA z 19. místa v roce 2010 na 5. místo v roce 2022.

Do ředitelského křesla KCP usedla jen tři dny před vypuknutím pandemie, která kongresový průmysl zakonzervovala. Období restrikcí, zákazu setkávání se, rizika ztráty zaměstnanců i zisků dokázalo centrum pod Lenčiným vedením přetavit v opakovanou pomoc druhým, zelenou přeměnu Kongresového centra Praha, posílení týmového ducha a rekordní tržby. I díky tomu obdržela v roce 2023 cenu Manažera roku 2022 v kategorii Služby.

10:50 – 11:20

Cesta k úspěchu Jak se zařadit mezi TOP 5 světových kongresových destinací?

Dozvíme se, jaké jsou strategické kroky a aktivity Prague Convention Bureau, které stojí za úspěchem kongresové Prahy, která se v roce 2022 zařadila mezi TOP5 světových kongresových destinací dle žebříčku Mezinárodní kongresové asociace ICCA.