Konference cestovního ruchu 2023

Adaptace na změnu.
Budoucnost cestování začíná právě teď.

3. března 2023
Výstaviště Černá louka v Ostravě

Cestování je definitivně zpět. Jaké jsou současné trendy v turismu? Jak se změnil a mění cestovní ruch? Co přinese rok 2023? Aktuální témata udržitelnosti, digitalizace, poplatků v přímé vazbě na CR a mnoho dalšího. V rámci čtvrtého ročníku konference cestovního ruchu tyto otázky zodpoví ti nejpovolanější odborníci na turismus. Srdečně vás zveme!

Cílem konference je seznámit subjekty cestovního ruchu se současnými trendy v cestovním ruchu nejen v Moravskoslezském kraji. A vytvořit platformu pro diskuzi nad aktuálními problémy a trendy v rozvoji cestovního ruchu. 

Konferenci pořádá destinační společnost Moravskoslezského kraje Moravian-Silesian Tourism s.r.o. pod záštitou Jana Krkošky, náměstka hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch. Vstup na konferenci je zdarma.

Konference bude součástí veletrhu cestovního ruchu pod názvem „DOVOLENÁ“. Účastníci konference mají vstup na veletrh zdarma, lístek obdrží při registraci na místě.

Program konference

8:30-9:00
Příchod účastníků a ranní coffee break

9:00-9:20
Zahájení konference a úvodní slovo
Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje
Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch.


I. blok

9:20–9:40
Aktuální trendy v turismu – Jak se změnil a mění cestovní ruch?
Jan Herget, ředitel CzechTourism

9:40–9:55
Severní Morava 2023
Petr Koudela, jednatel MST

9:55–10:15
Místní poplatky v přímé vazbě na cestovní ruch
Jaromír Polášek, freelance projektový manažer v cestovním ruchu, jednatel společnosti Polášek & company s.r.o.

10:15–10:35
Udržitelný cestovní ruch a aplikace současných nástrojů
David Štastný, předseda turistické oblasti Českobudějovicko-Hlubocko, CEO GOOD Agency, s.r.o., Česká republika


10:35-11:00
Cofee Break


11:00–11:20
Udržitelný cestovní ruch a rozvoj venkovské turistiky
Tereza Kadlecová, Junior Product Manager, CzechTourism

11:20–11:40
Convention Bureau a jeho role v měnícím se prostředí
Tereza Hofmanová, vedoucí manažer Czech Convention Bureau

11:40–12:00
Best practice – Kampaň „Nestůj, cestuj obytňákem“
Martina Grůzová, ředitelka centrály CR Jižní Morava

12:00–12:05
Zakončení dopolední části
Iva Kubanková, moderátorka


12:05–13:00
Cofee Break


II. blok

13:00–13:20
Aktuální trendy v hotelnictví 2022/2023
Petr Frýdl, předseda krajské sekce AHR ČR Moravskoslezského kraje

13:20–13:40
TRENDY 2023
Pavlína Louženská, Certifikovaný školitel pro Design Thinking, Google; Lead Mentor, Google for Startups Accelerator; Product, Marketing a Business konzultant a Trendspotter; členka představenstva Transparency International, zakladatelka #HolkyzMarketingu

13:40–13:55
Cyklokoordinátor a projekty MSK
Tomáš Novák, cyklokordinátor MSK

13:55-14:10
Přístupný cestovní ruch v České republice
Eva Šetková, Experience manažer, CzechTourism

14:10–14:25
Projekt SKIPAS Beskydy-Valaško 2023
Miroslav Konvičný, manažer projektu SKIPAS BESKYDY VALAŠSKO, člen správní rady DM TO Beskydy

14:25–14:30
Závěrečné slovo
Iva Kubanková, moderátorka

Přednášející

Své příspěvky na konferenci přednesou ti nejpovolanější v oblasti cestovního ruchu. Seznamte se.

Ivo Vondrák

Ivo Vondrák

hejtman Moravskoslezského kraje

Vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava, v roce 1998 byl jmenován profesorem v oboru inženýrská informatika. Od roku 2010-2016 byl rektorem VŠB-TUO. Jeho hlavní pedagogická činnost spočívala ve výuce předmětů z oblasti softwarového inženýrství, školení doktorandů a vedení diplomových prací. Je hlavním řešitelem řady vědeckých projektů. Kromě funkce hejtmana je také poslancem za Moravskoslezský kraj; v rámci Poslanecké sněmovny PČR působí ve Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Jan Krkoška

Jan Krkoška

náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch

Od roku 2014 byl místostarostou města Krnova, kde nyní působí jako radní. Od roku 2016 je náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje. Do jeho gesce patří regionální rozvoj, cestovní ruch a evropské projekty.
Mezi jeho koníčky patří právě cestovní ruch a jeho rozvoj na všech úrovních. V současné době rovněž působí jako předseda Rady pro cestovní ruch v rámci DMO Jeseníky, jako místopředseda Euroregionu Praděd a jako místopředseda Komise Rady AKČR pro cestovní ruch.

Jan Herget

Jan Herget

ředitel CzechTourism

Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism, působil na různých postech v oblasti propagace turismu u nás i v zahraničí. Pro britskou agenturu VisitBritain pracoval jako ředitel české pobočky, byl tiskovým mluvčím agentury CzechTrade. V CzechTourism vedl odbor zahraničních zastoupení a on-line, řídil také Institut turismu. Coby hostující profesor přednášel na univerzitách v USA, Finsku a Rakousku.

Petr Koudela

Petr Koudela

jednatel krajské destinační společnosti
Moravian-Silesian Tourism

Vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava. V pracovní sféře měl příležitost vyzkoušet si, jaké to je být programovým šéfem rádia i co obnáší vést Dolní Vítkovice, industriální areál, jež za doby jeho více než desetiletého působení vykvetl do své současné podoby.  Právě teď si jako šéf krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism užívá inspiraci, příležitosti i výzvy, jichž je destinace Severní Morava v oblasti cestovního ruchu plná a podílí se na jejím rozvoji a propagaci.

Jaromír Polášek

Jaromír Polášek

jednatel POLÁŠEK & COMPANY, s.r.o. – strategický management a marketing

Hrdý Budějčák, který se posledních 10 let intenzivně věnuje cestovnímu ruchu. V letech 2015 – 2021 byl ředitelem Jihočeské centrály cestovního ruchu, která byla za jeho působnosti nejlépe hodnocenou organizací destinačního managementu krajské úrovně v ČR. Je spoluautorem systému řízení cestovního ruchu v Jihočeském kraji, který byl později přenesen na národní úroveň jako Kategorizace DMO. V současnosti podniká v oblasti strategického managementu a marketingu v cestovním ruchu a věnuje se také energetice v rámci spolupráce s Místními akčními skupinami.

David Šťastný

David Šťastný

předseda destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko, CEO Good Agency, s.r.o.

Majitel reklamní agentury GOOD AGENCY a provozovatel Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou a adventure golfového hřiště FUN SPOT LIPNO. Městský radní v Hluboké nad Vltavou a předseda v turistické oblasti Budějovicko. Dlouholetý člen světového sdružení zábavních parků a atrakcí IAAPA. Stále aktivní baseballový hráč a „bafuňář“.

Tereza Kadlecová

Tereza Kadlecová

Junior Product Manager, CzechTourism

Tereza Kadlecová, čerstvá absolventka Vysoké školy ekonomické v Praze, již během svého magisterského studia působila v CzechTourism na pozici asistentky produktové manažerky.
Od roku 2021 má na starosti agendu k udržitelnému cestovnímu ruchu.

Tereza Hofmanová

Tereza Hofmanová

vedoucí manažer Czech Convention Bureau

Tereza vystudovala Mezinárodní vztahy a diplomacii na Vysoké škole ekonomické v Praze, v oboru cestovního ruchu se pohybuje již více než 13 let. Od roku 2010 působí v rámci agentury CzechTourism, kde od roku 2019 vede Czech Convention Bureau, které sdružuje všechny klíčové MICE hráče v ČR, rozvíjí produkt kongresové a incentivní turistiky a oficiálně reprezentuje Českou republiku na mezinárodním trhu. Tereza se aktivně podílí na činnosti Strategické aliance evropských národních Convention Bureaus a několika dalších mezinárodních MICE asociací.

Martina Grůzová

Martina Grůzová

ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o.

Od roku 2019 je Martina Grůzová zodpovědná za propagaci destinace Jižní Morava. Nejdříve jako specialista marketingu, následně ředitelky organizace. Se svým skvělým týmem CCRJM  vábí za krásami destinace Jižní Morava a prohlubuje spolupráci aktérů cestovního ruchu. Společně vybudovali portál jizni-morava.cz, pečují o konferenčního návštěvníka brnoconvention.com a podporují zdravotní turismus brnomedical.com. Stranou nezůstává ani blaho gastronomických highlightů Jižní Moravy v projektu Gourmet JM.

Petr Frýdl

Petr Frýdl

předseda krajské sekce AHR ČR Moravskoslezského kraje

Více než 20 let svého profesního života se pohybuje v oblasti hotelnictví. Praktické zkušenosti získával na různých manažerských pozicích, od oddělení housekeepingu, přes recepci, rezervace a revenue managementu až po obchodní oddělení. V posledních 10 letech zastává pozice generálního ředitele. Po většinu času pracoval pro mezinárodní hotelové řetězce jako Radisson Hotel Group, Choice Hotels International nebo Marriott International, kde měl příležitost působit 2 roky i v USA. Nyní zajišťuje přípravu a implementaci mezinárodní hotelové značky ibis Styles společnosti Accor Hotel Group v Rožnově pod Radhoštěm. V současné době je zároveň předsedou AHR ČR pro Moravskoslezský kraj, kdy zastupuje Asociaci hotelů a restaurací České republiky právě v tomto regionu. Dále poskytuje poradenství a konzultace v hotelovém provozu a developmentu včetně vedení tendru na zahraniční hotelové operátory.

Tomáš Novák

Tomáš Novák

cyklokoordinátor Moravskoslezského kraje

Po vystudování průmyslové školy v Havířově je vzděláním provozní elektrotechnik. Ovšem kreativita byla vždy jeho doménou. Od roku 2001 se realizoval spíše v oblasti hudby jako producent, DJ a moderátor, posléze marketér a grafik. Od roku 2017 je moderátor vlastního pořadu Sunday Vibe v regionálním rádiu, tvůrce hudebních i mluvených rádio spotů a pořadatel tanečních a od roku 2015 i sportovních akcí. V současné době vykonává pozici krajského cyklokoordinátora a koordinátora pro úpravu běžkařských tras ve společnosti Moravian-Silesian Tourism, s.r.o. Mezi jeho koníčky patří cyklistika a horský běh. Absolvoval desítky  ultramaratonských běhů. Za svůj největší úspěch považuje 3. místo v závodě Beskydská sedmička. 

Eva Šetková

Eva Šetková

Experience manažer, CzechTourism

Pochází z Prahy. Vystudovala obor Cestovní ruch na Vysoké škole ekonomické se dvěma zahraničními pobyty v Rakousku a USA v Coloradu. V rámci studia se účastnila pořádání zahraničních projektů s univerzitou v Kolumbii a ve Švýcarsku. Jako dobrovolník pomáhala zahraničním studentům v Praze a měla na starost pořádání akcí zaměřených na sociální začleňování. Již od studia se zabývá přístupným cestovním ruchem, kterému se věnuje dodnes v rámci své agendy v agentuře CzechTourism. Mezi její záliby patří cestování, poznávání místních kultur a lyžování.

Pavlína Louženská

Pavlína Louženská 

certifikovaný školitel pro Design Thinking, Google; Lead Mentor, Google for Startups Accelerator; Product, Marketing a Business konzultant a Trendspotter; členka představenstvo Transparency International, zakladatelka #HolkyzMarketingu

Pavlína konzultuje produkt, marketing a byznys primárně pro technologické startupy a módní značky. Za poslední rok pomáhala 300+ firmám v zemích po celé Evropě, nejen jako Lead Mentor Google for Startups pro Evropu a Afriku. Založila platformu #HolkyzMarketingu, která dnes má přes 26 000 členek a ročně proškolí přes 3000 marketérů. Je členkou správní rady Transparency International a certifikovaným trenérem Google pro Design Thinking. Získala stipendia Young Transatlantic Innovative Leaders Initiative Fellowship, Czech-German Young Professionals a Aspen Institute Young Leaders. Zasedá v porotě TechStars Startup Weekend, Cannes Young Lions nebo European Commission Social Innovation Competition. Píše na pavlinaspeaks.com a slyšet jí můžete pravidelně v podcastu Hospodářských novin společně s Theou Kučerovou – Trendspotting.

Miroslav Konvičný

Miroslav Konvičný

manažer projektu SKIPAS BESKYDY VALAŠSKO, člen správní rady DM TO Beskydy

Ing. Miroslav Konvičný se může pyšnit více než 30 letými zkušenostmi v cestovním ruchu. Po absolvování studia VŠ se věnoval hotelnictví a podnikání v této oblasti služeb (12 let ředitel a provozovatel resortu Sepetná – dříve Montér; 3 roky zástupce ředitele hotelu Soláň). Mimo jiné se také věnoval lektorské činnosti a má za sebou 17 let konzultační činnosti v oblasti CR (tvorba strategií,produktů). V roce 2004 získal ocenění Osobnost cestovního ruchu České republiky (3. místo) a 10 let je členem správní rady DM TO Beskydy.

Iva Kubanková

Iva Kubanková

moderátorka konference

Mgr. Ing. Iva Kubanková pracuje v České televizi 13 let, začínala jako redaktorka, poté se stala moderátorkou Událostí v regionech, celostátních Regionů ČT24 a kontinuálního vysílání v rámci ČT24 k nejzávažnějším problémům krajů. Pravidelně diváky informuje například o kvalitě ovzduší, zdravotnictví, cestovním ruchu, zaměstnanosti či o politické situaci v regionech.

Kontakt:

Ivana Ondruchová
ivana.ondruchova@mstourism.cz
+420 725 990 490
 


 

Další ročníky

Konference cestovního ruchu 2024

Konference cestovního ruchu 2024

Konference cestovního ruchu 2024