top of page

KONFERENCE 
cestovního ruchu 2023

Adaptace na změnu. Budoucnost cestování začíná právě teď.

3. března 2023

Výstaviště Černá louka v Ostravě

Cestování je definitivně zpět. Jaké jsou současné trendy v turismu? Jak se změnil a mění cestovní ruch?Co přinese rok 2023? Aktuální témata udržitelnosti, digitalizace, poplatků v přímé vazbě na CR a mnoho dalšího. V rámci čtvrtého ročníku konference cestovního ruchu tyto otázky zodpoví ti nejpovolanější odborníci na turismus. Srdečně vás zveme!

Cílem konference je seznámit subjekty cestovního ruchu se současnými trendy v cestovním ruchu nejen v Moravskoslezském kraji. A vytvořit platformu pro diskuzi nad aktuálními problémy a trendy v rozvoji cestovního ruchu. 

Konferenci pořádá destinační společnost Moravskoslezského kraje Moravian-Silesian Tourism s.r.o. pod záštitou Jana Krkošky, náměstka hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch. Vstup na konferenci je zdarma.

Konference bude součástí veletrhu cestovního ruchu pod názvem "DOVOLENÁ". Účastníci konference mají vstup na veletrh zdarma, lístek obdrží při registraci na místě.

Datový zdroj 3_300x.png

Program konference

Všechny prezentace ke stažení naleznete ZDE.

8:30-9:00
Příchod účastníků a ranní coffee break

9:00-9:20
Zahájení konference a úvodní slovo
Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje
Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch

Prezentace ke stažení ZDE

I. blok

9:20–9:40
Aktuální trendy v turismu - Jak se změnil a mění cestovní ruch?
Jan Herget, ředitel CzechTouri
sm
Prezentace ke stažení ZDE

9:40–9:55
Severní Morava 2023
Petr Koudela, jednatel MST 

Prezentace ke stažení ZDE

9:55–10:15
Místní poplatky v přímé vazbě na cestovní ruch
Jaromír Polášek, freelance projektový manažer v cestovním ruchu, jednatel společnosti Polášek & company s.r.o.
Prezentace ke stažení ZDE

10:15–10:35
Udržitelný cestovní ruch a aplikace současných nástrojů
David Štastný, předseda turistické oblasti Českobudějovicko-Hlubocko, CEO GOOD Agency, s.r.o., Česká republika
Prezentace ke stažení ZDE

10:35–11:00
Coffee break

11:00–11:20
Udržitelný cestovní ruch a rozvoj venkovské turistiky
Tereza Kadlecová, Junior Prod
uct Manager, CzechTourism
Prezentace ke stažení ZDE

11:20–11:40
Convention Bureau a jeho role v měnícím se prostředí 

Tereza Hofmanová, vedoucí manažer Czech Convention Bureau

Prezentace ke stažení ZDE

11:40–12:00
Best practice - Kampaň "Nestůj, cestuj obytňákem"
Martina Grůzová, ředitelka centrály CR Jižní Morava

Prezentace ke stažení ZDE

12:00–12:05
Zakončení dopolední části
Iva Kubanková, moderátorka

12:05–13:00

Coffee break - lunch 

II. blok

13:00–13:20
Aktuální trendy v hotelnictví 2022/2023
Petr Frýdl, předseda krajské sekce AHR ČR Moravskoslezského kraje

Prezentace není k dispozici

13:20–13:40
TRENDY 2023
Pavlína Louženská, Certifikovaný školitel pro Design Thinking, Google; Lead Mentor, Google for Startups Accelerator; Product, Marketing a Business konzultant a Trendspotter; členka představenstva Transparency International, zakladatelka #HolkyzMarketingu
Prezentace ke stažení ZDE

13:40–13:55
Cyklokoordinátor a projekty MSK
Tomáš Novák, cyklokordinátor MSK

Prezentace ke stažení ZDE

13:55-14:10
Přístupný cestovní ruch v České republice
Eva Šetková, Experience manažer, CzechTou
rism
Prezentace ke stažení ZDE

14:10–14:25
Projekt SKIPAS Beskydy-Valaško 2023 
Miroslav Konvičný, 
manažer projektu SKIPAS BESKYDY VALAŠSKO, člen správní rady DM TO Beskydy
Prezentace ke stažení ZDE

14:25–14:30
Závěrečné slovo
Iva Kubank
ová, moderátorka

Přednášející

Své příspěvky na konferenci přednesou ti nejpovolanější v oblasti cestovního ruchu. Seznamte se.

IMG_4183.JPG

Ivo Vondrák 
hejtman Moravskoslezského kraje 

Vystudoval Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava, v roce 1998 byl jmenován profesorem v oboru inženýrská informatika. Od roku 2010-2016 byl rektorem VŠB-TUO. Jeho hlavní pedagogická činnost spočívala ve výuce předmětů z oblasti softwarového inženýrství, školení doktorandů a vedení diplomových prací. Je hlavním řešitelem řady vědeckých projektů. Kromě funkce hejtmana je také poslancem za Moravskoslezský kraj; v rámci Poslanecké sněmovny PČR působí ve Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Jan Herget_ředitel CzechTourism.jpg

Jan Herget
ředitel CzechTourism
 

Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism, působil na různých postech v oblasti propagace turismu u nás i v zahraničí. Pro britskou agenturu VisitBritain pracoval jako ředitel české pobočky, byl tiskovým mluvčím agentury CzechTrade. V CzechTourism vedl odbor zahraničních zastoupení a on-line, řídil také Institut turismu. Coby hostující profesor přednášel na univerzitách v USA, Finsku a Rakousku.

Jaroslav Polášek_jednatel Polasek company.png

Jaromír Polášek
jednatel POLÁŠEK & COMPANY, s.r.o. - strategický management a marketing

Hrdý Budějčák, který se posledních 10 let intenzivně věnuje cestovnímu ruchu. V letech 2015 – 2021 byl ředitelem Jihočeské centrály cestovního ruchu, která byla za jeho působnosti nejlépe hodnocenou organizací destinačního managementu krajské úrovně v ČR. Je spoluautorem systému řízení cestovního ruchu v Jihočeském kraji, který byl později přenesen na národní úroveň jako Kategorizace DMO. V současnosti podniká v oblasti strategického managementu a marketingu v cestovním ruchu a věnuje se také energetice v rámci spolupráce s Místními akčními skupinami.

Tereza Kadlečková.jpg

Tereza Kadlecová
Junior Product Manager, CzechTourism 

Tereza Kadlecová, čerstvá absolventka Vysoké školy ekonomické v Praze, již během svého magisterského studia působila v CzechTourism na pozici asistentky produktové manažerky.

Od roku 2021 má na starosti agendu k udržitelnému cestovnímu ruchu.

Martina Grůzová CCRJM.jpg

Martina Grůzová 
ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o.

Od roku 2019 je Martina Grůzová zodpovědná za propagaci destinace Jižní Morava. Nejdříve jako specialista marketingu, následně ředitelky organizace. Se svým skvělým týmem CCRJM  vábí za krásami destinace Jižní Morava a prohlubuje spolupráci aktérů cestovního ruchu. Společně vybudovali portál jizni-morava.cz, pečují o konferenčního návštěvníka brnoconvention.com a podporují zdravotní turismus brnomedical.com. Stranou nezůstává ani blaho gastronomických highlightů Jižní Moravy v projektu Gourmet JM.

srp web.jpg

Tomáš Novák 
cyklokoordinátor Moravskoslezského kraje 

Po vystudování průmyslové školy v Havířově je vzděláním provozní elektrotechnik. Ovšem kreativita byla vždy jeho doménou. Od roku 2001 se realizoval spíše v oblasti hudby jako producent, DJ a moderátor, posléze marketér a grafik. Od roku 2017 je moderátor vlastního pořadu Sunday Vibe v regionálním rádiu, tvůrce hudebních i mluvených rádio spotů a pořadatel tanečních a od roku 2015 i sportovních akcí. V současné době vykonává pozici krajského cyklokoordinátora a koordinátora pro úpravu běžkařských tras ve společnosti Moravian-Silesian Tourism, s.r.o. Mezi jeho koníčky patří cyklistika a horský běh. Absolvoval desítky  ultramaratonských běhů. Za svůj největší úspěch považuje 3. místo v závodě Beskydská sedmička. 

Pavlína Louženská.png

Pavlína Louženská 

certifikovaný školitel pro Design Thinking, Google; Lead Mentor, Google for Startups Accelerator; Product, Marketing a Business konzultant a Trendspotter; členka představenstvo Transparency International, zakladatelka #HolkyzMarketingu

Pavlína konzultuje produkt, marketing a byznys primárně pro technologické startupy a módní značky. Za poslední rok pomáhala 300+ firmám v zemích po celé Evropě, nejen jako Lead Mentor Google for Startups pro Evropu a Afriku. Založila platformu #HolkyzMarketingu, která dnes má přes 26 000 členek a ročně proškolí přes 3000 marketérů. Je členkou správní rady Transparency International a certifikovaným trenérem Google pro Design Thinking. Získala stipendia Young Transatlantic Innovative Leaders Initiative Fellowship, Czech-German Young Professionals a Aspen Institute Young Leaders. Zasedá v porotě TechStars Startup Weekend, Cannes Young Lions nebo European Commission Social Innovation Competition. Píše na pavlinaspeaks.com a slyšet jí můžete pravidelně v podcastu Hospodářských novin společně s Theou Kučerovou - Trendspotting.

Jan Krkoška_náměstek hejtmana II.jpg

Jan Krkoška
náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch

Od roku 2014 byl místostarostou města Krnova, kde nyní působí jako radní. Od roku 2016 je náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje. Do jeho gesce patří regionální rozvoj, cestovní ruch a evropské projekty.

Mezi jeho koníčky patří právě cestovní ruch a jeho rozvoj na všech úrovních. V současné době rovněž působí jako předseda Rady pro cestovní ruch v rámci DMO Jeseníky, jako místopředseda Euroregionu Praděd a jako místopředseda Komise Rady AKČR pro cestovní ruch.

Petr Koudela_jednatel MST.jpg

Petr Koudela
jednatel krajské destinační společnosti
Moravian-Silesia
n Tourism

Vystudoval Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava. V pracovní sféře měl příležitost vyzkoušet si, jaké to je být programovým šéfem rádia i co obnáší vést Dolní Vítkovice, industriální areál, jež za doby jeho více než desetiletého působení vykvetl do své současné podoby.  Právě teď si jako šéf krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism užívá inspiraci, příležitosti i výzvy, jichž je destinace Severní Morava v oblasti cestovního ruchu plná a podílí se na jejím rozvoji a propagaci.

štastný.jpg

David Šťastný
předseda destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko, CEO Good Agency, s.r.o.

Majitel reklamní agentury GOOD AGENCY a provozovatel Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou a adventure golfového hřiště FUN SPOT LIPNO. Městský radní v Hluboké nad Vltavou a předseda v turistické oblasti Budějovicko. Dlouholetý člen světového sdružení zábavních parků a atrakcí IAAPA. Stále aktivní baseballový hráč a „bafuňář“.

th foto.jpg

Tereza Hofmanová
vedoucí manažer Czech Convention Bureau

Tereza vystudovala Mezinárodní vztahy a diplomacii na Vysoké škole ekonomické v Praze, v oboru cestovního ruchu se pohybuje již více než 13 let. Od roku 2010 působí v rámci agentury CzechTourism, kde od roku 2019 vede Czech Convention Bureau, které sdružuje všechny klíčové MICE hráče v ČR, rozvíjí produkt kongresové a incentivní turistiky a oficiálně reprezentuje Českou republiku na mezinárodním trhu. Tereza se aktivně podílí na činnosti Strategické aliance evropských národních Convention Bureaus a několika dalších mezinárodních MICE asociací.

Petr Frýdl_předseda asociace hotelů MSK.JPG

Petr Frýdl 
předseda krajské sekce AHR ČR Moravskoslezského kraje

Více než 20 let svého profesního života se pohybuje v oblasti hotelnictví. Praktické zkušenosti získával na různých manažerských pozicích, od oddělení housekeepingu, přes recepci, rezervace a revenue managementu až po obchodní oddělení. V posledních 10 letech zastává pozice generálního ředitele. Po většinu času pracoval pro mezinárodní hotelové řetězce jako Radisson Hotel Group, Choice Hotels International nebo Marriott International, kde měl příležitost působit 2 roky i v USA. Nyní zajišťuje přípravu a implementaci mezinárodní hotelové značky ibis Styles společnosti Accor Hotel Group v Rožnově pod Radhoštěm. V současné době je zároveň předsedou AHR ČR pro Moravskoslezský kraj, kdy zastupuje Asociaci hotelů a restaurací České republiky právě v tomto regionu. Dále poskytuje poradenství a konzultace v hotelovém provozu a developmentu včetně vedení tendru na zahraniční hotelové operátory.

šetkova.jpg

Eva Šetková 
 Experience manažer, CzechTourism
 

Pochází z Prahy. Vystudovala obor Cestovní ruch na Vysoké škole ekonomické se dvěma zahraničními pobyty v Rakousku a USA v Coloradu. V rámci studia se účastnila pořádání zahraničních projektů s univerzitou v Kolumbii a ve Švýcarsku. Jako dobrovolník pomáhala zahraničním studentům v Praze a měla na starost pořádání akcí zaměřených na sociální začleňování. Již od studia se zabývá přístupným cestovním ruchem, kterému se věnuje dodnes v rámci své agendy v agentuře CzechTourism. Mezi její záliby patří cestování, poznávání místních kultur a lyžování.

Miroslav Konvičný_Manažer Beskydy.jpg

Miroslav Konvičný

manažer projektu SKIPAS BESKYDY VALAŠSKO, člen správní rady DM TO Beskydy

Ing. Miroslav Konvičný se může pyšnit více než 30 letými zkušenostmi v cestovním ruchu. Po absolvování studia VŠ se věnoval hotelnictví a podnikání v této oblasti služeb (12 let ředitel a provozovatel resortu Sepetná - dříve Montér; 3 roky zástupce ředitele hotelu Soláň). Mimo jiné se také věnoval lektorské činnosti a má za sebou 17 let konzultační činnosti v oblasti CR (tvorba strategií,produktů). V roce 2004 získal ocenění Osobnost cestovního ruchu České republiky (3. místo) a 10 let je členem správní rady DM TO Beskydy.

Iva Kubánková_moderátorka.jpeg

Iva Kubanková 
moderátorka konference 
 

Mgr. Ing. Iva Kubanková pracuje v České televizi 13 let, začínala jako redaktorka, poté se stala moderátorkou Událostí v regionech, celostátních Regionů ČT24 a kontinuálního vysílání v rámci ČT24 k nejzávažnějším problémům krajů. Pravidelně diváky informuje například o kvalitě ovzduší, zdravotnictví, cestovním ruchu, zaměstnanosti či o politické situaci v regionech.

Kontakt:
Ivana Ondruchová
ivana.ondruchova@mstourism.cz
+420 725 990 490

 

bottom of page